BAKIR

GEBZE BAKIR VE DEMİR GERİ DÖNÜŞÜMÜ HURDACILIK

Bakır birçok hurda metal toplayıcısı için temel hedeflerden birisi olmuştur . Bakır ve bakır geri dönüşümü ile ilgili diğer bazı temel bilgiler:

1. 10.000 yıllık geçmişe sahip bakır, diğer metallerden daha uzun kişiler tarafından kullanılmıştır. Şu anda Kuzey Irak'ta bulunan yaklaşık M.Ö 8700 yılına tarihlenen bakır bir kolye bulunmuştur.

2. M.Ö. 8000 yıllarından başlayarak, bakır Neolitik insan tarafından taş yerine kullanılmıştır. MÖ 4000 yıllarında Mısırlılar ısıttı ve bakırı şekil verdiler. Kısa bir süre sonra, M.Ö. 3500 yıllarında, insanlar Bronz Çağı doğuran cevherleri eritmeye başladı.

3. Selvi adası, Romalılar tarafından Kıbrıs olarak adlandırdıkları ve "Kıbrıs'ın metali" olarak tercüme edilen bakır kaynağıydı. Bu isim kıbrıs'a kısaltılmış ve daha sonra kıvrım koprum olarak değiştirilmiştir. Bu, İngilizce “bakır” teriminin doğuşuydu.

4. Geri dönüştürülmüş bakırın işlenmesi, bakir cevherden yeni bakırın işlenmesinden çok daha az enerji gerektirir ve enerji gereksinimlerinden yüzde 85-90 tasarruf sağlar.

5. Bakır üretiminde Şili'nin gerisinde yer alan ABD bakır tedarikinde büyük ölçüde kendi kendine yeterlidir. ABD, dünyadaki bakır arzının yaklaşık yüzde 8'ini üretiyor.

6. 2014 yılında, ABD geri dönüşümcileri ev içi kullanım ve ihracat için 820.000 metrik ton bakır işledi.

7. 2014 yılında, yerli bakırın yaklaşık yüzde 34'ü geri dönüştürülmüş malzemeden geri kazanılmış, geri kalanı yeni çıkarılan cevherden elde edilmiştir. Tel arzı ağırlıklı olarak yeni rafine edilmiş bakırdan üretilirken, bakır ve pirinç değirmenleri, külçe üreticileri, dökümhaneler ve diğerleri de dahil olmak üzere diğer sanayi bölümleri tarafından kullanılan miktarın yaklaşık üçte ikisi geri dönüştürülmüş malzemeden geliyor.

8. Geri dönüştürülmüş bakır hurdalarının yarısından biraz fazlası cips ve makine tornalama dahil olmak üzere yeni hurda geri kazanımıdır, geri kalanı elektrik kablosu, eski radyatörler ve sıhhi tesisat borusu gibi tüketici sonrası hurdalardan oluşmaktadır.

hurda geri dönüşüm metal hurda bakır fiyatları bakır hurda kilosu ne kadar bakırın hurda kilosu istanbul bakır hurda fabrikaları

BİZE ULAŞIN

Pelitli Mah. Yeni Mezarlık Yolu Cad. Gebze Geri Dönüşümcüler Sit. No : 100/C, 41400 Gebze/Kocaeli

TEL:0262 646 5487
GSM:0532 226 71 58
E-mail:info@burakgeridonusum.com

Başa dön
Call Now ButtonHemen Ara