ATIK KAĞIT

ATIK KAĞIT ALIM VE SATIMI

Dünyayı korumamız için önce çevremizden başlamalıyız. Bunun ile beraber kağıtları tekrar çevremize atmadan geri dönüşümünü sağlamasını yapabilirsek dünyamızı korumuş oluruz. Günlük yaşamımızda; okulda, iş yerinde, alışveriş merkezlerinde, evde  kullandığımız ve aklımıza gelmeyen kağıt maddesinin doğaya geri dönüşü ve tekrar kullanımı uzun zamandır bilinmekte ve uygulanmaktadır.Dönüşüme gönderilen kağıtlar sayesinde tekrar hammadde olarak piyasada yer almasını sağlamaktadır.

 

Atık Kağıtları Nasıl Dönüşümünü Sağlayabiliriz?

1 ton kağıt geri dönüşümle tekrar kullanılabilir hale getirilirse yaşayan 17 adet ağaç korumuş oluruz. Eğer bizler bilinçli bir şekilde doğamızı koruyabilirsek hava kirliliği ve diğer canlılarında güvenle yaşayabilmesini sağlamış oluruz

Geri dönüşüm için kağıtlar pek çok işlemden tesislerimizde bant usulü ile belirli prosedürlere uğrar. Kutulardan toplanan kağıdın geri dönüşüm aşamaları, kağıtların ufak parçalara ayrılması ile başlar. Daha sonrasında parçalarına ayrılan kağıtların, temiz bir halde tekrar kullanılabilmesi amacıyla üzerilerinde bulunan yazı, renk, desen vb. etkenlerden kurtulması için tesislerde çeşitli işlemlerden geçirilir ve ıslatılır. Bu işlemler esnasında hamur kıvamına getirilen kağıtlar, içeriklerindeki yabancı maddelerin çıkarılması için eleme aletlerinden geçirilir. Daha sonrasında tekrar üretilecek kağıdın kullanım amacına, rengine göre ayrılır ve dönüşüm işlemine bu doğrultuda devam edilir.

Günümüzde geri dönüşüme katılan kağıtlardan pek çok şekilde faydalanabiliriz. Çeşitli ürünler için kullanılacak ambalaj ve paketleme kutuları, tuvalet ve banyo kağıtları, çeşitli defter ve kitaplar geri dönüşümle elde edilebilecek ürünlerden bazılarıdır.

hurda kağıt geri dönüşüm fiyatları geri dönüşüm kağıt alan yerler

BİZE ULAŞIN

Pelitli Mah. Yeni Mezarlık Yolu Cad. Gebze Geri Dönüşümcüler Sit. No : 100/C, 41400 Gebze/Kocaeli

TEL:0262 646 5487
GSM:0532 226 71 58
E-mail:info@burakgeridonusum.com

Başa dön
Call Now ButtonHemen Ara